Turmobil | Kiralama Koşulları
444 0 862 /turmobilDE

KİRALAMA KOŞULLARI

Kullanıcı Bilgisi

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubelerimiz ve rezervasyon merkezinden , “Ek Sürücü” hizmeti satın alabilirsiniz. Bir araç için en fazla 2 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. Bu koşulların sağlanamaması durumunda “Genç Sürücü” hizmet paketi satın alarak bu paket içeriğindeki limitler dâhilinde kiralama yapabilirsiniz. Genç sürücü hizmet paketi “güvence” hizmetini de içermektedir. Ek Sürücü ve Genç Sürücü Hizmet ücretlerini rezervasyon merkezimiz ve şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Yaş ve Ehliyet Yılı Koşulları

*  Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu koşulları hem kiracı hem de ek sürücünün/sürücülerin sağlaması gerekmektedir. Ehliyet üzerinde T.C. kimlik numarası bulunması zorunludur

Segment Ehliyet Yaşı
Ekonomik 4
Orta 4
Suv 4
Lüx 6
Minibüs 6

Kiralama Süresi

GÜNLÜK KİRALAMA TUTARI;

               En fazla 24 saatlik kiralama süresi için ,diğer tüm ücret ve giderler hariç KİRACI’nın ödeyeceği kira tutarını

AYLIK KİRA TUTARI;

               En fazla 30 günlük kiralama süresi için , diğer tüm ücret ve giderler hariç KİRACI’NIN ödeyeceği kira tutarını ,ifade eder.

Olası gecikmeler durumunda:

 • 1 saat üzeri gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 1/3’ü
 • 2 saat ve üzeri gecikme durumunda, o an geçerli olan araç kiralama bedelinizin 2/3’ü

3 saat ve üzeri gecikme durumunda ise 1 tam günlük ücret ve 24 saat ve üzeri gecikmelerde her gün için o araca ait en yüksek günlük kira bedelini ödemekle yükümlü olacaktır. KİRACI, bu durumda KİRALAYA’IN rezervasyon planının aksaması/bozulmasından kaynaklananlar da dahil olmak üzere oluşacak her türlü zararını da ödemekle yükümlüdür. Ayrıca bu husus kira sözleşmesinin uzadığı veya belirsiz süreli halde geldiği şeklinde yorumlanamaz.

Yakıt

Lütfen aracı teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt bedelinin %40’ı kadar hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.

Araç Teslimi

Şubeye İade:

 • Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubemize iade etmek istediğinizde “Tek Yön” ücreti uygulanacaktır.
 • Tek Yön ücreti aynı şehir içerisinde, alınan şubeden farklı bir şubeye iade ettiğinizde de uygulanır

Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme:

 • Adrese teslimat ve adresten teslim alma hizmetimiz şubelerimizin müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Şube ile teslimat/iade noktasına olan mesafeye göre ücretlendirilir, her bir kilometre 1,5 TL bedel üzerinden hesaplanır.

Sigortalar ve Güvenceler

 • Araç sigortalarımız kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek sigortaların ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize veya kiralama yapacağınız şubemize danışabilirsiniz. Hizmetini sunduğumuz sigortalar ve güvencelerimiz hakkında bilgi aşağıdaki gibidir.
 • Mini Hasar Sigortası: 750 TL’ye kadar tek taraflı kazalarda beyan ile onarım lastik patlaması. Mini Hasar’da tek bir lastik patlaması dahildir.
 • Süper Mini Hasar Sigortası: 1500 TL  kadar oluşan tek taraflı hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan sigortadır.
 • Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve her bir yolcu için ;30.000 TL sürekli sakatlık , 3.000 TL tedavi masrafları.
 • 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilave üçüncü şahıslara karşı 150.000 TL limitli güvence teminatı.

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından yapılacaktır.

Ek Ürün ve Hizmetlerimiz

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

 • Çocuk Koltuğu
 • Navigasyon
 • Adrese Teslim ve İade
 • Genç Sürücü Hizmeti
 • Ek Sürücü Hizmeti

Araç Grupları Kilometre Sınırları

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz. Günlük limitin, aylık limiti aşması durumunda sözleşme gününden bağımsız olarak toplam kullanılan km miktarı ilgili araç grubunun aylık limitini aşamaz. Ek hizmetler sayfasından ek kilometre paketleri satın alınabilir.

Segment Ehliyet Yaşı Provizyon Bedelleri Günlük Km Sınırı Aylık Km Sınırı Km Başı Aşım Ücreti (TL)
Ekonomik 4 Yıl 750 TL 400 3200 0.4
Orta 4 Yıl 1.000 TL 350 2800 0.5
SUV 4 Yıl 1.000 TL 300 2400 0.5
Lux 6 Yıl 2.000 TL 250 2000 1
Minibüs 6 Yıl 2.000 TL 300 2400 0.75

Rezervasyon, Sözleşme Değişiklik ve Değişiklik

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” Tercihli Rezervasyonlar:

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” tercihli rezervasyonlarınızda alış şube değişikliği dışında, araç grubu, rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Alış şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda mevcut rezervasyonun iptal edilip yeni bir rezervasyon yapılması gerekmektedir. Yeni rezervasyonunuzda maalesef bir önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır.

Kiralama Erken İade:

Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.

Kiralama Uzatma:

Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

No-Show Uygulaması:

Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde aracın teslim alınmaması durumunda, araç 2 saat sonra No-show durumuna geçecek ve hiçbir gruptan araç garanti edilemeyecektir. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 4 saatin sonunda iptal olacaktır.

İptal ve İade Uygulaması:

Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tarihte, rezervasyon kaydınızı tamamladıktan sonraki 3 saat içerisinde rezervasyonunuzu ücret kesintisi olmaksızın iptal edilebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde toplam rezervasyon gün adedinizin sadece ilk gün bedeli sizden tahsil edilir. Bu tutar size rezervasyonunuz sonrasında gönderilen bilgilendirme e-mailinde belirtilmektedir. İlgili e-postadaki araç ödeme detaylarında her güne ait tutar bilgilerini bulabilirsiniz.

Önemli Uyarılar

Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı, sanal kart ve debit kart geçerli değildir.

Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için acil yardım hattına ihbarda bulunmanız ve aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vermeniz ve “Polis Raporu ile birlikte Alkol Raporu” almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan kişiler kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde “Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı” da düzenlenebilir.

Aracın çalınması durumunda polis aranarak “Hırsızlık Tespit Tutanağı” alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.

Aracınızla bir kaza geçirmeniz, aracın çalınması, arızalanması, lastik patlaması ve her türlü acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda, 7 gün 24 saat, tüm Türkiye’de hizmet veren 4440862  numaralı “Acil Yardım” hattımızı arayabilirsiniz.

Yurt dışına Çıkış: Hiçbir sigortamız Türkiye sınırları dışında geçerli olmadığı gibi, araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılması da yasaktır. Lütfen teslimat formunu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.

Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.

Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.

Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmaktadır ve ücrete tabii bir hizmettir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup stoklarla sınırlıdır.

Tüm gruplar için yapacağınız rezervasyonların kesinleşmesi ve aracınızı alabilmeniz için finansal analizinizin Tur Mobil kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir.

*Aracın teslim alınabilmesi için üzerinde T.C. kimlik numarası yazan bir belgenin ibraz edilmesi zorunludur.

*Finansal analiziniz, KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş (kısaca KKB ya da ‘Kredi Kayıt Bürosu’) üzerinden T.C. kimlik numaranız ve T.C. bankalarında kayıtlı olan GSM numaranız ile yapılabilmektedir. Sorgulamada bu bilgiler alındıktan sonra T.C. bankalarında kayıtlı olan GSM numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir. Böylece işbu sorgunun bilginiz ve açık rızanız dahilinde yapıldığını ve https://www.kkb.com.tr/gizlilik-politikasi adresindeki bilgilendirmeyi okuyup anladığınızı kabul ve beyan etmiş olursunuz. KKB tarafından işbu sorgulama neticesinde işlenen üye bilgilerinin gizliliğinin sağlanması hususunda TurMobil A.Ş.’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

ARAÇ TİPİ FİNDEKS PUANI
Ekonomik 1000 Puan ve Üzeri
Orta 1250 Puan ve Üzeri
Üst 1500 Puan ve Üzeri
Not: GEÇMİŞE DÖNÜK ÖDEME DÜZENİ VE TAKİBE ALINMIŞ HESAP SAYISI İNCELENMEKTEDİR.

Webtasarım & Web Site Yazılım , Araç Kiralama Yazılımı - Klokmork, Ankara

©️ 2020 Turmobil. Tüm hakları saklıdır. Tasarım & Uygulama: Alakazam Reklam ve Tasarım Dükkanı