Kiralama Koşulları

Kullanıcı Bilgisi
Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubelerimizden, “Ek Sürücü” hizmeti satın alabilirsiniz. Bir araç için en fazla 2 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. Bu koşulların sağlanamaması durumunda “Genç Sürücü” hizmet paketi satın alarak bu paket içeriğindeki limitler dâhilinde kiralama yapabilirsiniz. Genç sürücü hizmet paketi “Maksimum Güvence” hizmetini de içermektedir. Ek Sürücü ve Genç Sürücü Hizmet ücretlerini rezervasyon merkezimiz ve şubelerimizden öğrenebilirsiniz.


Yaş ve Ehliyet Yılı Koşulları

Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu koşulları hem kiracı hem de ek sürücünün/sürücülerin sağlaması gerekmektedir. Ehliyet üzerinde T.C. kimlik numarası bulunması zorunludur.


Grup Asgari Ehliyet Yılı Asgari Doldurulan Yaş Asgari Genç Sürücü Ehliyet Yılı Asgari Genç Sürücü Doldurulan Yaş
Tanımı
Ekonomi 1 21 1 20
Orta 2 23 1 21
SUV 3 25 2 23
Premium 5 30 3 27


Kiralama Süresi
Araçlarımız, günlük olarak en az 24 saat, aylık olarak ise 23 gün üzerinden kiralanabilmektedir.
Olası gecikmeler durumunda:
2 saat üzeri gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 1/3’ü
3 saat ve üzeri gecikme durumunda, o an geçerli olan araç kiralama bedelinizin 2/3’ü
4 saat ve üzeri gecikme durumunda ise, ilgili gün geçerli olan bir günlük kira bedeli sözleşmenize eklenerek, tahsilat kredi kartınızdan yapılacaktır.

Yakıt
Lütfen aracı teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt bedelinin %40’ı kadar hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.

Araç Teslimi
Şubeye İade:
Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubemize iade etmek istediğinizde “Tek Yön” ücreti uygulanacaktır.
Tek Yön ücreti aynı şehir içerisinde, alınan şubeden farklı bir şubeye iade ettiğinizde de uygulanır.
 
Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme:
Adrese teslimat ve adresten teslim alma hizmetimiz şubelerimizin müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Şube ile teslimat/iade noktasına olan mesafeye göre ücretlendirilir, her bir kilometre 2 TL bedel üzerinden hesaplanır.
Sigortalar ve Güvenceler
Araç sigortalarımız kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek sigortaların ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize veya kiralama yapacağınız şubemize danışabilirsiniz. Hizmetini sunduğumuz sigortalar ve güvencelerimiz hakkında bilgi aşağıdaki gibidir.
 
Mini Hasar Sigortası: 1.000 TL + KDV’ye kadar oluşan tek taraflı hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan sigortadır.
Süper Mini Hasar Sigortası: 1.500 TL + KDV’ye kadar oluşan tek taraflı hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan sigortadır.
Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dâhilinde güvence altına alan bir sigortadır.
3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilave üçüncü şahıslara karşı belirlenmiş limitler çerçevesindeki zararları kapsayan sigortadır.
 
Standart Güvence Paketi: Mini Hasar, Ferdi Kaza ve 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortasını kapsayan sigorta paketidir.
Süper Güvence Paketi: Süper Mini Hasar Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortasını kapsayan sigorta paketidir.

Trafik Cezaları
Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından yapılacaktır.
Ek Ürün ve Hizmetlerimiz
Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.
Çocuk Koltuğu ve Yükseltici
Navigasyon
Adrese Teslim ve İade
Genç Sürücü Hizmeti
Ek Sürücü Hizmeti

Grup Tanımı Günlük KM Aylık KM Limiti KM Aşım Bedeli (TL)

Ekonomi 350 3.500 0,30
Orta 350 3.500 0,45
SUV 300 3.000 0,60
Lux 300 3.000 0,90

Rezervasyon, Sözleşme Değişiklik ve Değişiklik
“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” Tercihli Rezervasyonlar:
“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” tercihli rezervasyonlarınızda alış şube değişikliği dışında, araç grubu, rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Alış şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda mevcut rezervasyonun iptal edilip yeni bir rezervasyon yapılması gerekmektedir. Yeni rezervasyonunuzda maalesef bir önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır.
Kiralama Erken İade:
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.
Kiralama Uzatma:
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.
No-Show Uygulaması:
Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde aracın teslim alınmaması durumunda, araç 2 saat sonra No-show durumuna geçecek ve hiçbir gruptan araç garanti edilemeyecektir. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 4 saatin sonunda iptal olacaktır.
İptal ve İade Uygulaması:
Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tarihte, rezervasyon kaydınızı tamamladıktan sonraki 1 saat içerisinde rezervasyonunuzu ücret kesintisi olmaksızın iptal edilebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde toplam rezervasyon gün adedinizin sadece ilk gün bedeli sizden tahsil edilir. Bu tutar size rezervasyonunuz sonrasında gönderilen bilgilendirme e-mailinde belirtilmektedir. İlgili e-postadaki araç ödeme detaylarında her güne ait tutar bilgilerini bulabilirsiniz.


Önemli Uyarılar
 
Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı,sanal kart,debit kart geçerli değildir.
Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için, acil yardım hattına ihbarda bulunmanız ve aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden Trafik Polisi ya da Trafik Jandarma ekiplerine haber vermeniz ve “Polis Raporu ile birlikte Alkol Raporu” almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan kişiler kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde “Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı” da düzenlenebilir.
Aracın çalınması durumunda, polis aranarak “Hırsızlık Tespit Tutanağı” alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.
Aracınızla bir kaza geçirmeniz, aracın çalınması, arızalanması, lastik patlaması ve her türlü acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda, 7 gün 24 saat, tüm Türkiye’de hizmet veren 0850 346 64 64 numaralı “Acil Yardım” hattımızı arayabilirsiniz.
Yurtdışına Çıkış: Hiçbir sigortamız Türkiye sınırları dışında geçerli olmadığı gibi, araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılması da yasaktır. Lütfen teslimat formunu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.
Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.
Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.
Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmakta ve ücrete tabii bir hizmettir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup, stoklarla sınırlıdır.
Tüm gruplar için yapacağınız rezervasyonun kesinleşip,aracınızı alabilmeniz için finansal analiziniz* Turmobil kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir.Finansal analinizi 0850 346 64 64 numaralı çağrı merkezimizi veya kiralama yapacağınız şubemizi arayarak yaptırabilirsiniz. *“Finansal analiziniz, www.findeks.com üzerinden T.C. kimlik numaranız ve T.C bankalarında kayıtlı olan GSM numaranız ile yapılabilmektedir. Sorgulamada bu bilgiler alındıktan sonra T.C bankalarında kayıtlı olan GSM numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir.”


Sınıf Findeks Puanı
Ekonomi 800
Orta 1.000
Suv 1.200
Premium 1.500